کلینیک درمان زخم آسا

بهترین پماد برای جای زخم کدام است؟

بهترین پماد برای جای زخم

یکی از اصلی‌ترین اقدامات برای مراقبت از زخم استفاده از کرم‌های مناسب برای جلوگیری از عفونت زخم و ترمیم آن است. استفاده از کرم مناسب باعث پیشگیری از ایجاد اسکار و جای زخم می‌شود. از بین بردن جای زخم‌ها با پماد معمولاً غیر ممکن بود، اما با محصولات مناسب، می‌توانید آنها را محوتر کنید.

چند نمونه از بهترین پمادها برای جای زخم

در ادامه، شما با برخی از بهترین پمادها و کرم‌ها برای از بین بردن جای زخم آشنا می‌شوید. این فهرست به طور ویژه برای اسکارهای مختلف از جمله جای زخم صورت، بخیه، سوختگی، بعد از لیزر، آکنه، پماد کودکان تهیه شده است. باید توجه کنید که اگرچه این محصولات بدون نسخه قابل تهیه هستند، اما بهتر است با پزشک مشورت کنید تا بدانید کدام محصول یا حتی کدام گزینه درمانی برای شما بهتر است.

بهترین پماد برای جای زخم کهنه و جدید

بهترین پماد برای جای زخم کهنه و جدید

ژل اسکار پیشرفته برند Mederma

این پماد جای زخم برای هر نوع جای زخمی، از جمله سوختگی‌ها، بریدگی‌ها، جراحی یا آکنه (چه جای زخم قدیمی باشد چه جدید) مناسب است. این پماد رطوبت رسانی و ویژگی‌های ترمیمی مثبتی داشته و مصرف آن آسان است. به‌علاوه، برای پوست‌ حساس مناسب است.

توجه: این پماد جای زخم، حاوی ضدآفتاب نمی‌باشد. از آنجایی که قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند جای زخم را بدتر کند، در صورتی که مدت زمانی را بیرون و در زیر نور خورشید هستید و جای زخم در معرض نور قرار دارد، پماد جای زخم Mederma با +SPF 30 را انتخاب کنید.

بهترین پماد ایرانی برای جای زخم

بهترین پماد ایرانی برای جای زخم

پماد آلفا یکی از بهترین پمادهای ایرانی است که به علت قیمت مناسب و کیفیت عالی همواره مورد استفاده عموم ایرانیان بوده است. این پماد از بهترین پمادها برای از بین بردن جای زخم، جای بخیه و سوختگی است. پماد آلفا به دلیل داشتن مواد ضد باکتریایی و ضد التهابی باعث کاهش درد و التهاب در ناحیه جای زخم می‌شود. همچنین، این محصول دارای پایه طبیعی است و این خصوصیت باعث می‌شود تا با خیال راحت از این پماد استفاده کنید.

پماد آلفا تحت پوشش بیمه‌های درمانی مختلف کشور است و به این ترتیب می‌توانید آن را با قیمتی مناسب تهیه کرده و استفاده نمایید.

بهترین پماد برای زخم (عمومی)

بهترین پماد برای زخم

پماد سیکالفیت:

کرم محافظ ترمیم کننده سیکالفیت+، کرم ترمیم کننده با تکنولوژی پیشرفته است که از نظر بالینی تایید شده و روند بهبودی را تا دو برابر افزایش داده و محیط درمانی بهینه را حفظ می‌کند.

برخی از ویژگی‌های این محصول به صورت زیر است:

 • کرم مغذی حاوی مواد ترمیم کننده پست بیوتیک، به محافظت از پوست در برابر عوامل خارجی کمک کرده و آبرسانی مناسب به پوست را نیز حفظ می‌کند.
 • به منظور کاهش احتمال حساسیت طراحی شده است.
 • منافذ را مسدود نمی‌کند.
 • برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان بی‌خطر است.
 • این کرم همه کاره به تقویت و حفظ سلامتی و تعادل میکروبیوم کمک می‌کند.

بهترین پماد برای جای زخم صورت

بهترین پماد برای جای زخم صورت

برخی از ویژگی‌های ژل جای زخم درما تراپی:

 • این ژل باطراوت، پوست را نرم، صاف و سالم می‌کند.
 • برای بهبود ظاهر پوست برآمده یا ناهموار، از ژل کرم جای زخم می‌توان برای تسکین سوختگی، آفتاب سوختگی و خالکوبی و بهبود ظاهر و اسکارهای جراحی استفاده کرد.
 • پانتنول، آلانتوئین و آنتی اکسیدان عصاره پیاز موجود در کرم ژل جای زخم و سوختگی به آبرسانی، مرطوب کردن و تسکین پوست آسیب دیده کمک کرده و در عین حال بافت را به خود ترمیمی ترغیب می‌کند.

برای دریافت بهترین نتایج، ژل جای زخم تراپیوتیک را چند دفعه در روز استفاده کنید. درمان جای زخم و ماساژ را 2 تا 3 بار در روز انجام دهید و فواید آن را با استفاده از کرم روشن کننده پوست درما E تقویت کنید.

بهترین پماد برای جای زخم بخیه و ترک پوستی:

بهترین پماد برای جای زخم بخیه و ترک پوستی

کرم سیلیکونی اسکار استاتیک اسکار هیل:

کرم جای زخم استاتیک بافت اسکار را نرم و صاف کرده و به مرور زمان پوست شما را شفاف، نرم و لطیف می‌کند. از این کرم جای زخم برای جای زخم‌های جراحی، سوختگی، ترک‌های پوستی، کلوئیدی و آکنه استفاده کنید. این محصول به محو شدن سریع جای زخم‌های جدید و استمرار فرایند بهبود جای زخم‌های قدیمی کمک می‌کند. این پماد به رفع اکثر جای زخم‌های ناشی از کشیدن بخیه پس از جراحی و ترک‌های پوستی کمک می‌کند.

برخی از ویژگی‌های این محصول:

 • برای تمامی پوست‌ها بی‌خطر است: پماد جای زخم برای تمامی پوست‌ها، از جمله پوست حساس، چرب، خشک و مختلط مناسب است. کشسانی، نرمی و همواری پوست را نیز بهبود می‌بخشد.
 • رفع تغییر رنگ پوست: پماد جای زخم رنگ و بافت متفاوت پوست را همراه با بهبود کشسانی و سفتی آن کاهش می‌دهد که به تغذیه و هموار شدن پوست بدون نقص کمک می‌کند.
 • ترکیبات طبیعی: کرم جای زخم حاوی مواد گیاهی طبیعی برای کاهش جای زخم و سیلیکون است که به تشکیل سد نیمه انسدادی برای تسهیل فرایند ترمیم جای زخم در بدن کمک می‌کند.

بهترین پماد برای جای زخم سوختگی

بهترین پماد برای جای زخم سوختگی

محصولات ترمیم جای زخم رژواسیل (RejuvaSil) توسط متخصصان پوست و جراحان پلاستیک در بیش از 60 کشور جهان برای جای زخم پس از جراحی، هایپرتروفیک، کلوئیدی و سوختگی توصیه شده است.

RejuvaSil ژل جای زخم موضعی است که فرایند ترمیم جای زخم طبیعی را به منظور نرم و هموار کردن جای زخم‌های برآمده تقویت کرده و تغییر رنگ و قرمزی جای زخم‌های جراحی و تروما را کاهش می‌دهد.

برخی از ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

 • تسکین خارش و آزردگی: ژل سیلیکونی نرم و لطیفی است که تسکین فوری برای خارش و آزردگی مربوط به ترمیم جای زخم را ایجاد می‌کند. فرمول منحصر به فرد آن پوست را در حین ترمیم جای زخم تسکین می‌دهد.
 • شفاف، بی بو، عدم چسبندگی: رژواسیل (RejuvaSil) به سرعت خشک شده و لایه شفافی از سیلیکون را روی جای زخم ایجاد می‌کند. هیچ بویی نداشته و چسبنده و چرب نیست. رژواسیل (RejuvaSil) گزینه درمانی عالی برای جای زخم می‌باشد.
 • مناسب برای کودکان و جای زخم‌های صورت: برای تمامی پوست‌ها، حتی پوست‌های حساس بی‌خطر است. سهولت در استفاده و خشک شدن سریع، این محصول را برای کودکان مناسب می‌کند. رژواسیل (RejuvaSil) را می‌توان برای جای زخم‌های صورت و یا آکنه استفاده کرد و منافذ را نیز مسدود نمی‌کند.

بهترین پماد برای آفتاب سوختگی و لیزر

بهترین پماد برای آفتاب سوختگی و لیزر

کرم بازسازی کننده اولترا مدیلن ترکیبی جدید با اثر بخشی بالا در بهبود زخم‌ها و کاهش اسکار انواع زخم‌ها می باشد. این کرم جهت تسریع روند ترمیم بعد از هر گونه لیزر مناسب می‌باشد و بهترین درمان جهت از بردن خشکی، خارش، ترک‌های پوستی و آفتاب سوختگی است.

ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

 • با خاصیت بالای ترمیم کنندگی بعد از جراحی‌ها و استفاده از بخیه
 • بهترین درمان جهت از بین رفتن خشکی، خارش، ترک های پوستی و آفتاب سوختگی
 • حاوی سرامید-2 با خاصیت بازسازی، حفظ جوانی و نگهداری رطوبت پوست
 • ترکیبی جدید با اثر بخشی بالا در بهبود زخم‌ها و کاهش اسکار انواع زخم
 • مناسب برای استفاده بعد از هر گونه لیزر جهت تسریع روند ترمیم

بهترین پماد برای زخم بعد از لیزر

بهترین پماد برای زخم بعد از لیزر

محصولات سیلیکونی درجه پزشکی از نظر بالینی ثابت شده‌اند که یکی از موثرترین درمان‌های جای زخم خانگی در دسترس برای همه نوع جای زخم، از جمله هایپرتروفیک، کلوئیدی، آکنه، سوختگی و جراحی، مانند زایمان سزارین، هستند.

اگر نیاز به مصرف ژل با دقت بیشتری دارید یا نمی‌خواهید از پانسمان استفاده کنید، احتمالاً ژل سیلیکونی برای شما مناسب‌تر از چسب‌های سیلیکونی باشد. ژل لیزر و جای زخم سیموسیل (Cimeosil) برای استفاده روی جای زخم‌هایی که توسط لیزر، سوختگی، بریدگی و خراش‌ها ایجاد شده‌اند، می‌باشد. سیموسیل ادعا می‌کند که این محصول به طور ویژه برای جای زخم‌های کلوئیدی و هایپرتروفیک مناسب است.

دو بار در روز باید از ژل استفاده شود. این محصول ضد آب بوده و می‌توان از آن زیر آرایش نیز استفاده کرد. برخی مصرف کنندگان در مورد ضخامت ژل و چسبندگی آن انتقاد داشته‌اند. با این حال، دستورالعمل استفاده بیان می‌کند که می‌توانید مقدار اضافی ژل را برای برطرف کردن حس چسبندگی پاک کند.

بهترین پماد برای زخم آکنه

بهترین پماد برای زخم آکنه

اگر به دنبال بهبود ظاهر جای زخم‌های قدیمی هستید، این پماد جای زخم که توسط آکادمی کیوتی (Cutie) ساخته شده است را بررسی کنید. پماد سه‌تاییِ تی سی ام برای جای جوش‌ها مناسب بوده و جای جوش‌ها و ترک‌های پوستی قدیمی را روشن‌تر می‌کنند. برای جای زخم‌های جدید، روی صورت و بدن نیز می‌تواند استفاده می‌شود.

این پماد غنی از ترکیبات قوی مانند جینسنگ، گلیسیرین، سنتلا آسیاتیکا و آلانتوئین می‌باشد که همراه با هم به کاهش التهاب و آزردگی و همچنین آبرسانی پوست کمک می‌کنند و به عنوان امتیاز بیشتر، به اندازه‌ای ملایم است که برای اکثر پوست‌های حساس نیز مناسب باشد.

بهترین پماد برای جای زخم کودکان

بهترین پماد برای جای زخم کودکان

پماد اسکار پوست کودکان مدرما، فرمول عملکرد سه گانه‌ای دارد که به زیر سطح پوست نفوذ کرده و به کلاژن سازی، تجدید سلول‌ و حفظ رطوبت کمک می‌کند.

برخی از ویژگی‌های این پماد عبارتند از:

 • درمان موثر جای زخم‌های جدید و قدیمی ایجاد شده با بریدگی، خراش، نیش زدگی، سوختگی، بخیه و جراحی، با عصاره گیاهی سپالین.
 • کاهش مشهود ظاهر کلی جای زخم با استفاده آسان از ژل فاقد سمیت که بنفش است و برای کودکان شفاف می‌باشد و رایحه مطبوعی دارد.

چگونه یک پماد را برای زخم انتخاب کنید؟

انتخاب پماد زخم

برای انتخاب پماد مناسب به منظور رفع جای زخم‌ها باید برخی موارد را در نظر بگیرید.

 • از یک پزشک سوال کنید. بهتر است با پزشک، مثلاً متخصص پوست یا پزشک متخصص زخم در مورد بهترین نوع درمان برای جای زخم خود مشورت کنید. این کار به هدر نرفتن پول و زمان شما در طولانی مدت کمک خواهد کرد. متخصصان نیز می‌توانند پیشنهادات و نکاتی را بگویند و به تمامی سوالات و نگرانی‌های شما پاسخ دهند.
 • به دنبال ترکیبات مفید باشید. محصولاتی را با ترکیباتی در نظر بگیرید که ثابت شده در بهبود جای زخم موثر بوده‌اند.
 • فهرست کامل ترکیبات را بخوانید. فهرست کامل ترکیبات، از جمله ترکیبات غیر فعال را دو بار بررسی کنید تا مطمئن شوید پماد حاوی مواد حساسیت زا نیست.
 • تولید کننده را بشناسید. به دنبال اطلاعات تولید کننده آن باشید. اگر پیدا کردن اطلاعات شرکت یا واسطه فروش محصول مشخص نباشد، می‌تواند زنگ خطری برای شما باشد. همیشه از تولید کننده قابل اعتماد خرید کنید. اگر ادعای محصولی به نظر بیش از حد باور خوب باشد، احتمالاً غلط است.
 • در مورد هزینه دقت کنید. پمادهای جای زخم موثری در قیمت‌های متفاوت وجود دارند، بنابراین فکر نکنید که هر چه پماد گرانتر باشد، بهتر است.

مواد تشکیل دهنده یک پماد خوب برای از بین بردن جای زخم

متخصص پوست استفاده از محصولاتی با ترکیبات زیر که ثابت شده به مرور زمان، به کاهش جای زخم کمک می‌کنند را توصیه می‌کنند:

 • سیلیکون برای جای زخم‌های برجسته: چه به عنوان پماد یا چسب درمانی، ژل سیلیکونی برای کمک به کاهش اندازه، سفتی و قرمزی جای زخم برجسته استفاده می‌شود.
 • رتینوئید بافت را حذف می‌کند: رتینوئید از ویتامین A نشأت گرفته و اغلب به عنوان راه حلی برای آنهایی که آکنه یا تیرگی پوست دارند کاربردی است. اما برای درمان جای زخم، رتینوئیدها می‌توانند به منظور کمک به حذف بافت مناسب باشند.
 • نیاسامید جای زخم‌های مربوط به تیره شدن پوست را محو می‌کند: به طور ویژه، مستقیماً از ویتامین B3 منشأ می‌گیرد که برای کمک به کاهش جای زخم ناشی از آکنه و هایپرپیگمنتیشن (تیرگی پوست) در نتیجه شرایط پوستی کمک می‌کند. متخصصان معتقدند که این ویتامین به علت تأثیر جانبی مستقیم مصرف مکمل، کلاژن سازی را افزایش می‌دهد.

سوالات پرتکرار

آیا جای زخم‌های من کاملاً ناپدید می‌شوند؟

پماد جای زخم می‌تواند اسکار را روشن، مسطح، نرم و هموار کند و به شدن ظاهر پوست را بهتر کند. اما برخی نشانه‌های اسکار باقی می‌ماند.

آیا پماد جای زخم از اختلالات زخم پیشگیری می‌کند؟

بله. پماد جای زخم می‌تواند از اسکارهای کلوئیدی و هایپرتروفیک که ضخیم و برجسته و گاهی تیره ‌تر از پوست است، جلوگیری کند.

آیا پماد جای زخم عوارض جانبی دارد؟

در هنگام استفاده از پمادهای موضعی برخی تحریکات پوستی ممکن است روی دهد. اگر حساسیتی بود، استفاده از کرم را متوقف کرده و با پزشک یا داروساز تماس بگیرید.

آیا پماد جای زخم را باید در یخچال نگه داشت؟

خیر، می‌توان آن را در دمای خانه نیز نگه داشت.

آیا پماد جای زخم را می‌توان با آرایش یا ضد آفتاب استفاده کرد؟

بله، توصیه می‌شود که پماد جای زخم قبل از لوازم آرایشی یا ضد آفتاب مصرف شود. اگر کرم جای زخم توسط پزشک تجویز گردد، ممکن است حاوی ضدآفتاب نیز باشد.

اگر با وجود کرم‌های ترمیم کننده، اسکار باقی ماند چه کنیم؟

اگر با وجود کرم‌های ترمیم کننده، جای زخم باقی ماند احتمالاً در زمان طلایی از این نوع محصولات استفاده نکرده‌اید و زخم کهنه شده است. همچنین ممکن است به دلیل عمق زیاد زخم، کرم تا میزان قابل توجهی موثر نباشد. پزشک متخصص پوست یا متخصصین زخم می‌توانند با روش‌های مدرن مانند لیزر درمانی، پی آر پی، پیوند پوست و … اسکار زخم را از بین ببرد یا کمرنگ کنند.

آیا Mederma واقعاً برای جای زخم‌های قدیمی موثر است؟

محصولات Mederma را می‌توان روی جای زخم‌های جدید و قدیمی ناشی از جراحی، سوختگی، آکنه و دیگر صدمات استفاده کرد. برای جای زخم‌های قدیمی باید Mederma را یک بار در روز به مدت 3 تا 6 ماه استفاده کنید.

فهرست مطالب
زنبیل خرید
تماس با کلینیک
×مشاوره در واتساپ